000000000010279064
Immagine 1 di 3 

Immagine 2 di 3 

Immagine 3 di 3 

The Standard modular moving box in brown offers a sturdy and reliable packing solution for your move. Made of 2-wall corrugated cardboard and with a size of 567x385x688 mm, it effectively protects your items from bumps and shocks. The box is modular and compatible with various inserts that allow for customized organization. Set up is easy and fast, as no tape is needed. The moving box is environmentally friendly and sustainable, as it is made of recyclable material.
Specifiche di base
| Numero articolo | 888048 |
|---|---|
| EAN | 7630911258332 |
| Numero di articolo alternativo | 10279064 |
Dimensioni
| Altezza | 68.8cm |
|---|---|
| Larghezza | 35.8cm |
| Lunghezza | 56.7cm |
Parcel Finder
| inside width dimension | 35.8 |
|---|---|
| inside height dimension | 68.8 |
| inside length dimension | 56.7 |