Apple iPad Pro 11" M5 Nano WiFi 2025 1024 GB Silver
Picture 1 of 9 

Picture 2 of 9 

Picture 3 of 9 

Picture 4 of 9 

Picture 5 of 9 

Picture 6 of 9 

Picture 7 of 9 

Picture 8 of 9 

Picture 9 of 9 

Apple M5 10‑Core CPU with 4 performance cores and 6 efficiency cores, 10-Core GPU and Neural Engine by Apple,16 GB RAM;Communication via WLAN (802.11be, MIMO), Bluetooth 6.0 and USB Type-C;Up to 10 hours of web surfing with WLAN, video or music playback;Supports the Apple Pencil Pro for impressive drawings and the Apple Magic Keyboard with Trackpad for comfortable typing and protection during transport;Color-brilliant 11"-«Ultra-Retina-XDR»-Tandem OLED touch display (nano-texture glass) with a resolution of 2420 x 1668 px (supports Apple Pencil Pro);12 MP rear camera (f/1.8 aperture, Smart HDR4, 4K video and more) and 12 MP landscape TrueDepth ultra-wide front camera with follow mode
Basic specifications
| Article number | 889497 |
|---|---|
| EAN | 195950397024 |
| Alternative item number | 1978218 |
| Brand | Apple |
Dimensions
| Height | 0.53cm |
|---|---|
| Width | 17.75cm |
| Weight | 444g |
Additional specifications
| Speicherkapazität Total | 512GB |
|---|---|
| Grafikfamilie | M5 |
| Netzteil Nennleistung | 180W |
| Grafikspeicher-Typ | GDDR7 |
| Erforderliche Mindestladeleistung (min) | 15W |
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 14" |
| Maximale Taktfrequenz | Schwarz |
| Maximal verbaubarer Arbeitsspeicher | 64GB |
| USB-Anschlüsse | 1 x USB 3.0 (3.1 Gen. 1) Typ C, 2 x USB 3.0 (3.1 Gen. 1) Typ A |
| Netzteil vorhanden | Nein |
| Cardreader vorhanden | Ja |
| Speichertyp | SSD |
| Breite | 313mm |
| Arbeitsspeicher Bauform | On-Board |
| Prozessortyp | Apple M5 |
| Tastaturlayout | QWERTZ (CH) |
| Webcam Auflösung | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Seitenverhältnis Bildschirm | 16:9 |
| Arbeitsspeicher-Typ | DDR5 |
| Card Reader | SDXC (SD 3.0) |
| Touchscreen Technologie | Multitouch |
| Touchscreen | Nein |
| WLAN Standard | IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) |
| Dedizierte Grafikkarte | Nein |
| Combo-Port Mic/Headphone | 1 |
| Auflösung | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Erforderliche Maximalladeleistung (max) | 45W |
| USB-C Ladeanschluss | Ja |
| Webcam | Ja |
| Material | Plastik |
| Bildschirmoberfläche | Glänzend |
| Prozessorfamilie | Apple M5 |
| Largeur | 45W |
| Farbe | Schwarz |
| Paneltyp | IPS |
| USB Power Delivery (USB PD) | Ja |
| NPU (Neural Processing Unit) | Nein |
| Bluetooth-Version | 5.4 |
| Anzahl Arbeitsspeichersteckplätze | 2 |
| Grafikkarte Modell | M5 |
| Verbauter Arbeitsspeicher | 16GB |
| Tiefe | 233.5mm |