Apple iPad Air 11" M3 Cellular 2025 256 GB Purple
Picture 1 of 10 

Picture 2 of 10 

Picture 3 of 10 

Picture 4 of 10 

Picture 5 of 10 

Picture 6 of 10 

Picture 7 of 10 

Picture 8 of 10 

Picture 9 of 10 

Picture 10 of 10 

Apple M3 8‑Core CPU with 4 performance cores and 4 efficiency cores, 9-Core GPU and 16‑Core Neural Engine by Apple, 8 GB RAM;Vivid 11" «Liquid Retina» touch display with a resolution of 2360 x 1640 px;12 MP rear camera (f/1.8 aperture, Smart HDR4, 4K video and more) and 12 MP landscape ultra-wide front camera with follow mode;Communication via WLAN (802.11ax, MIMO), 5G, Bluetooth 5.3 and USB Type-C;Supports the Apple Pencil Pro for impressive drawings and the Apple Magic Keyboard with trackpad for comfortable typing and protection during transport;Up to 10 hours of web surfing with WLAN, video or music playback, up to 9 hours of web surfing over a mobile data network
Basic specifications
| Article number | 889266 |
|---|---|
| EAN | 195949987694 |
| Alternative item number | 1857949 |
| Brand | Apple |
Dimensions
| Height | 0.61cm |
|---|---|
| Width | 17.85cm |
| Weight | 460g |
Additional specifications
| Breite | 313.7mm |
|---|---|
| Material | Aluminium |