Apple iPad A16 11th Gen. 2025 WiFi 512 GB Blue
Picture 1 of 8 

Picture 2 of 8 

Picture 3 of 8 

Picture 4 of 8 

Picture 5 of 8 

Picture 6 of 8 

Picture 7 of 8 

Picture 8 of 8 

A16 chip with 5-core CPU and 4-core GPU, 16-core Neural Engine; Colorful 11" multi-touch "True Tone" display (500 nits brightness) with a resolution of 2360 x 1640 px; 12-megapixel wide-angle main camera (f1.8 aperture, Smart HDR 4 photos, and more) and 12-megapixel front camera (Smart HDR 4, ƒ/2.4 aperture, and more); Communication via Bluetooth 5.3 and 802.11ax Wi-Fi; Touch ID for secure authentication and Apple Pay; Compatible with Apple Pencil (1st generation) and Magic Keyboard Folio
Basic specifications
| Article number | 889838 |
|---|---|
| EAN | 195950088380 |
| Alternative item number | 1857927 |
| Brand | Apple |
Dimensions
| Height | 24.86cm |
|---|---|
| Width | 17.95cm |
| Weight | 477g |
Additional specifications
| Netzteil Nennleistung | 65W |
|---|---|
| Auflösung | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| Taktfrequenz | 3.3GHz |
| Anwendungsbereich | Business |
| Kapazität Wattstunden | 68Wh |
| Grafikkarte Modell | Intel Arc Graphics |
| Höhe | 17mm |