SAMSUNG Galaxy Z Flip 7 512GB Blue Shadow
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

The detailed description of this product will follow shortly.
Basic specifications
| Article number | 838161 |
|---|---|
| EAN | 8806097427049 |
| Alternative item number | SGF7661B |
| Brand | Samsung |
Operating systems
| Operating system | Android |
|---|---|
| Operating system version | 15 |
Screens
| Screen size | 6.9" |
|---|
Processors
| Mobile processor | Exynos 2500 |
|---|
Cameras
| Camera resolution | 50 MP |
|---|---|
| Front camera resolution | 10 MP |
Memory
| Memory capacity | 512GB |
|---|---|
| Max. memory upgrade | 0GB |
| Memory RAM | 0GB |
Connections
| Mobile standard | 5G |
|---|
SIM cards
| Dual SIM | Yes |
|---|
Batteries
| Battery capacity | 4300mAH |
|---|---|
| Wireless charging | Yes |
Additional specifications
| Release date | 09.07.2025 |
|---|---|
| Weight gram | 173 Grammes |
| Camera | Triple |
| Container bag volume | 5 l |
| Screen external diagonal | 4.10 Zoll |