SAMSUNG Galaxy S24 FE 256GB Graphite
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

The detailed description of this product will follow shortly.
Basic specifications
| Article number | 832212 |
|---|---|
| EAN | 8806095726106 |
| Alternative item number | SGS7210E |
| Brand | Samsung |
Operating systems
| Operating system | Android |
|---|---|
| Operating system version | 14 |
Screens
| Screen size | 6.7" |
|---|
Processors
| Mobile processor | Exynos 2400e |
|---|
Cameras
| Camera resolution | 50 MP |
|---|---|
| Front camera resolution | 10 MP |
Memory
| Memory capacity | 256GB |
|---|---|
| Memory RAM | 0GB |
Connections
| Mobile standard | 5G |
|---|
SIM cards
| Dual SIM | Yes |
|---|
Batteries
| Battery capacity | 4700mAH |
|---|
Additional specifications
| Release date | 22.01.2025 |
|---|---|
| Depth in mm | 8.00 mm |
| Battery life | 150 min |
| Number of rear cameras | 1 |
| Radiation value | 0.86 W/kg |
| Product type | Kabellloser Staubsauger |
| Smarthome systems | Compatible |
| Exact color | White |
| Camera | Single |
| Container bag volume | 0.30 l |
| Noise level | 74 dB |