SAMSUNG Galaxy S24 FE 128GB Blue
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

The detailed description of this product will follow shortly.
Basic specifications
| Article number | 832209 |
|---|---|
| EAN | 8806095726328 |
| Alternative item number | SGS7210B |
| Brand | Samsung |
Operating systems
| Operating system | Android |
|---|---|
| Operating system version | 14 |
Screens
| Screen size | 6.7" |
|---|
Processors
| Mobile processor | Exynos 2400e |
|---|
Cameras
| Camera resolution | 50 MP |
|---|---|
| Front camera resolution | 10 MP |
Memory
| Memory capacity | 128GB |
|---|---|
| Memory RAM | 0GB |
Connections
| Mobile standard | 5G |
|---|
SIM cards
| Dual SIM | Yes |
|---|
Batteries
| Battery capacity | 4700mAH |
|---|
Additional specifications
| Depth in mm | 8.00 mm |
|---|---|
| Navigation system | LiDAR |
| Number of rear cameras | 3 |
| Radiation value | 0.86 W/kg |
| Headphone plug | No |