Motorola moto G86 256 GB Pantone Spellbound
Picture 1 of 1 

The detailed description of this product will follow shortly.
Basic specifications
| Article number | 837886 |
|---|---|
| EAN | 840023294891 |
| Alternative item number | MTG00086A |
| Brand | Motorola |
Operating systems
| Operating system | Android |
|---|---|
| Operating system version | 15 |
Screens
| Screen size | 6.67" |
|---|
Processors
| Mobile processor | MediaTek Dimensity 7300 |
|---|
Cameras
| Camera resolution | 50 MP |
|---|---|
| Front camera resolution | 32 MP |
Memory
| Memory capacity | 256GB |
|---|---|
| Max. memory upgrade | 0GB |
| Memory RAM | 0GB |
Connections
| Mobile standard | 5G |
|---|
SIM cards
| Dual SIM | Yes |
|---|
Batteries
| Battery capacity | 5200mAH |
|---|---|
| Wireless charging | Yes |