emporia SMART.7 lite mit Panic Button 128GB 5.45''
Picture 1 of 4 

Picture 2 of 4 

Picture 3 of 4 

Picture 4 of 4 

The detailed description of this product will follow shortly.
Basic specifications
| Article number | 838191 |
|---|---|
| EAN | 9005613168995 |
| Alternative item number | EBMSMART7L |
| Brand | Emporia |
Operating systems
| Operating system | Android |
|---|---|
| Operating system version | 15 |
Screens
| Screen size | 5.45" |
|---|
Processors
| Mobile processor | MT6765X Octa-Core 4xA53 2.3GHz |
|---|
Cameras
| Camera resolution | 13 MP |
|---|---|
| Front camera resolution | 8 MP |
Memory
| Memory capacity | 128GB |
|---|---|
| Memory RAM | 0GB |
Connections
| Mobile standard | 4G |
|---|
Batteries
| Battery capacity | 3500mAH |
|---|---|
| Wireless charging | No |