emporia SIMPLICITYglam.V227 LTE White
Picture 1 of 3 

Picture 2 of 3 

Picture 3 of 3 

The detailed description of this product will follow shortly.
Basic specifications
| Article number | 832160 |
|---|---|
| EAN | 9005613168681 |
| Alternative item number | EMASCGLAMB |
| Brand | Emporia |
Screens
| Screen size | 2.8" |
|---|
Cameras
| Camera resolution | 8 MP |
|---|---|
| Front camera resolution | 2 MP |
Memory
| Memory capacity | 0.125GB |
|---|---|
| Memory RAM | 0GB |
Connections
| Mobile standard | 4G |
|---|
SIM cards
| Dual SIM | No |
|---|
Batteries
| Battery capacity | 1300mAH |
|---|---|
| Wireless charging | No |
Additional specifications
| Depth in mm | 18.00 mm |
|---|---|
| Release date | 19.8.2024 |
| Water tank volume | 4.50 l |
| Screen technology | Super AMOLED |
| Width in mm | 71.20 mm |
| Smarthome systems | Compatible |
| Fast charge | Ja |
| Height in mm | 166.29 mm |