emporia SIMPLICITY-LTE V27 (4G) Black
Picture 1 of 4 

Picture 2 of 4 

Picture 3 of 4 

Picture 4 of 4 

The detailed description of this product will follow shortly.
Basic specifications
| Article number | 832159 |
|---|---|
| EAN | 9005613168698 |
| Alternative item number | EMASC0LTEB |
| Brand | Emporia |
Screens
| Screen size | 2" |
|---|
Memory
| Memory capacity | 0.125GB |
|---|---|
| Memory RAM | 0GB |
Connections
| Mobile standard | LTE |
|---|
Batteries
| Battery capacity | 1200mAH |
|---|---|
| Wireless charging | No |
Additional specifications
| Depth in mm | 12.6 mm |
|---|---|
| Weight gram | 160 Grammes |
| Screen technology | Super AMOLED |
| Headphone plug | Yes |
| Height in mm | 165.00 mm |
| Fast charge | Ja |
| Exact color | Pantone Scarab |
| Camera | Single |