emporia JOY LTE V228 New (4G) Red
Picture 1 of 3 

Picture 2 of 3 

Picture 3 of 3 

The detailed description of this product will follow shortly.
Basic specifications
| Article number | 832156 |
|---|---|
| EAN | 9005613168766 |
| Alternative item number | EMA000JOYD |
| Brand | Emporia |
Screens
| Screen size | 2.8" |
|---|
Cameras
| Front camera resolution | 2 MP |
|---|
Memory
| Memory capacity | 0.125GB |
|---|---|
| Max. memory upgrade | 0GB |
| Memory RAM | 0GB |
Connections
| Mobile standard | 4G |
|---|
SIM cards
| Dual SIM | No |
|---|
Batteries
| Battery capacity | 1300mAH |
|---|---|
| Wireless charging | No |
Additional specifications
| Depth in mm | 20.3 mm |
|---|---|
| Suction power | 7000 Pa |
| Screen technology | pOLED |
| Dirty water tank volume | 4 l |
| Height in mm | 165.67 mm |
| Smarthome systems | Compatible |
| Camera | Dual |