Crosscall Stellar M6 128GB Black
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

The detailed description of this product will follow shortly.
Basic specifications
| Article number | 832120 |
|---|---|
| EAN | 3700764734872 |
| Alternative item number | CRC0SM6A |
| Brand | Crosscall |
Operating systems
| Operating system | Android |
|---|---|
| Operating system version | 14 |
Screens
| Screen size | 6.1" |
|---|
Processors
| Mobile processor | Qualcomm QCM4490 |
|---|
Cameras
| Camera resolution | 50 MP |
|---|---|
| Front camera resolution | 8 MP |
Memory
| Memory capacity | 128GB |
|---|---|
| Memory RAM | 0GB |
Connections
| Mobile standard | 5G |
|---|
SIM cards
| Dual SIM | Yes |
|---|
Batteries
| Battery capacity | 4500mAH |
|---|---|
| Wireless charging | No |
Additional specifications
| Room area | 30 m3 |
|---|---|
| Navigation system | LiDAR |
| Battery life | 4h |
| Radiation value | 0.92 W/kg |
| Charging voltage | 14.4 V |
| Maximum height of the door threshold | 40 mm |
| Smarthome systems | Compatible |
| Loading time | 4h |
| Exact color | Grau |
| Noise level | 75 dB |
| Depth in mm | 12.30 mm |
| Screen technology | LCD |
| Width in mm | 77.30 mm |
| Container bag volume | 3.2 l |