LMP Tablet Book Cover SlimCase for iPad 11" & 10.9"
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

Integrated holder for a digital pen; 3-way kickstand for different standing positions; Perfect fit for the Apple iPad 11" (A16) & iPad 10.9" (10th Gen.); Sleep-on-close and wake-on-open function thanks to the magnetic top cover; Precision cutouts for all controls; Made from PC & TPU materials with a microfiber shell outside and PU shell inside
Basic specifications
| Article number | 887181 |
|---|---|
| EAN | 7640113440404 |
| Alternative item number | 2051257 |
| Brand | LMP |
Dimensions
| Height | 1.95cm |
|---|---|
| Width | 2.55cm |
| Weight | 268g |
Additional specifications
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 11" |
|---|---|
| Detailfarbe | Schwarz |
| Breite | 25.5mm |
| Material | Polycarbonat (PC), Polyurethan (PU), Thermoplastisches Polyurethan (TPU) |
| Tiefe | 1.5mm |
| Nachhaltigkeit | Nicht angegeben |
| Tablet Kompatibilität | iPad |
| Kompatible Hersteller | Apple |
| Gewicht | 268g |
| Höhe | 19.5mm |