STEFFEN Table Power Strip ALU DESK 2x T13, USB-A+C, White
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

Mounting option with clamp holders; Table power strip made of aluminum/plastic for indoor use; 1.5 m long cable; Switch: No; Child protection: No; Additional features: Overcurrent protection, 1x USB-C, 1x USB-A; 2 sockets of type T13
Basic specifications
| Article number | 878957 |
|---|---|
| EAN | 7611007168674 |
| Alternative item number | 1454189 |
| Brand | STEFFEN |
Dimensions
| Height | 8cm |
|---|---|
| Width | 23cm |
| Cable length | 150cm |
Additional specifications
| WLAN Standard | IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) |
|---|---|
| Optisches Laufwerk | Kein optisches Laufwerk |
| Dedizierte Grafikkarte | Ja |
| 12V-2x6 12 + 4-Pin (GPU) | 1 |
| Trageart | In-Ear (Ohrhörer) |
| Hot-Plug Unterstützung | Nein |
| Netzteil Kabelstrang | Fix |
| Länge | 329mm |
| 3,5" Laufwerkschächte (intern) | 1 |
| Gesamtleistung | 2.6W |
| Anzahl Prozessorkerne | 24 |
| Anzahl Lampen | 1 |
| Farbe | Schwarz |
| Schutzklasse | MIL-STD-810G |
| Festplatten Schnittstelle | NVMe |
| Antennengewinn Max. | 3dBi |
| Tablet Kompatibilität | iPad (10. Gen.), iPad Air 11" (M3/2025), iPad (A16/2025/11. Gen.) |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Speicherkapazität total | 4000GB |