STEFFEN Power Strip VARIABLE 6xT13, USB-A, USB-C with Switch
Picture 1 of 1 

Additional equipment:;6 sockets of type T13/USB-C plug/USB Key-A;Power strip made of plastic for indoor use;3 m long cable;Switch: Yes; Child protection: Yes
Basic specifications
| Article number | 881212 |
|---|---|
| EAN | 7611007169015 |
| Alternative item number | 1902586 |
| Brand | STEFFEN |
Dimensions
| Height | 37cm |
|---|---|
| Width | 9cm |
| Cable length | 300cm |
Additional specifications
| Detailfarbe | Weiss |
|---|---|
| Farbe | Weiss |
| Breite | 90mm |
| Material | Kunststoff |
| Tiefe | 40mm |
| Kabellänge | 3m |
| Höhe | 370mm |
| Einsatzgebiet | Indoor |
| Kinderschutz | Ja |
| Schalter | Ja |
| Steckdosenanzahl | 6 |
| Steckerleisten Serie | STEBA VARIABL |
| Steckerleisten Typ | Steckdosenleiste |
| Steckertyp Ausgang | T13, USB-C Stecker, USB Key-A |
| Steckertyp Eingang | T12 |