STEFFEN Power Strip TIDE 8 x T13 3m White
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

Power strip for indoor use; Additional features: Overcurrent protection; 8 sockets of type T13; 3 m long cable; Switch: 1 switch; Child protection: No
Basic specifications
| Article number | 881250 |
|---|---|
| EAN | 7611007179410 |
| Alternative item number | 1941809 |
| Brand | STEFFEN |
Dimensions
| Height | 34cm |
|---|---|
| Width | 9cm |
| Cable length | 300cm |
Additional specifications
| Detailfarbe | Weiss |
|---|---|
| Farbe | Weiss |
| Breite | 90mm |
| Material | Kunststoff |
| Tiefe | 40mm |
| Kabellänge | 3m |
| Höhe | 340mm |
| Einsatzgebiet | Indoor |
| Kinderschutz | Nein |
| Schalter | 1 Schalter |
| Steckdosenanzahl | 8 |
| Ausstattung | Überstromschutz |
| Steckerleisten Typ | Steckdosenleiste |
| Steckertyp Ausgang | T13 |
| Steckertyp Eingang | T12 |
| Schutzart | IP20 |