STEFFEN Power Strip IQ 6 x T13, USB-A+C Anthracite, 3 m Cable
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

For charging all electronic devices; 6 Type 13 sockets, 1 USB-A and 1 USB-C PD charging port enable fast charging of cameras, smartphones, and tablets; Rated current: 10 A, Rated voltage: 230 V; Rated frequency: 50 - 60 Hz, Rated power: 2300 W; Cable type: H05 VV-F (Td), Conductor cross-section: 1 mm2; Protection class: IP20, Cable length: 3 m
Basic specifications
| Article number | 877287 |
|---|---|
| EAN | 7611007169817 |
| Alternative item number | 1619549 |
| Brand | STEFFEN |
Dimensions
| Height | 32cm |
|---|---|
| Width | 4.5cm |
| Cable length | 300cm |
Additional specifications
| Breite | 52mm |
|---|---|
| Sprachausgabe | Englisch |
| Halogenfrei | Ja |
| Erforderliche Maximalladeleistung (max) | 0 |
| DisplayPort Anschlüsse | 2 |
| Eingebautes Mikrofon | Nein |
| Material | Kunststoff |
| Genre | Action, Adventure |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Gewicht | 4.6kg |