STEFFEN Power Strip IQ 3 x T13, USB-A+C, Anthracite, 3 m Cable
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

Rated current: 10 A, Rated voltage: 230 V; For charging all electronic devices; 3 x Type 13 sockets, 1 x USB-A and 1 x USB-C charging port PD allow for quick charging of cameras, smartphones, and tablets; Rated frequency: 50 - 60 Hz, Rated power: 2300 W; Cable type: H05 VV-F (Td), Conductor cross-section: 1 mm2; Protection class: IP20, Cable length: 3 m
Basic specifications
| Article number | 878602 |
|---|---|
| EAN | 7611007169794 |
| Alternative item number | 1619547 |
| Brand | STEFFEN |
Dimensions
| Height | 24cm |
|---|---|
| Width | 4.5cm |
| Cable length | 300cm |
Additional specifications
| Kabellänge | 3m |
|---|---|
| Verpackungseinheit | 1Stück |
| Kinderschutz | Nein |
| Steckeranordnung | Quer |
| Material | Kunststoff |
| Einsatzgebiet | Indoor |
| Höhe | 240mm |
| Steckerleisten Typ | Steckdosenleiste |
| Schutzart | IP20 |
| Breite | 45mm |
| Farbe | Grau |
| Schalter | Ja |
| Kabelquerschnitt | 1mm² |
| Ausstattung | 1x USB-A, 1x USB-C |
| Weitere Informationen | USB-A 18W Ladebuchse + USB-C PD 20W Ladebuchse |
| Detailfarbe | Anthrazit |
| Steckdosenanzahl | 3 |
| Steckertyp Eingang | T12 |
| Steckerleisten Serie | Standard |
| Steckertyp Ausgang | USB-A Buchse, USB-C Buchse |
| Tiefe | 38mm |