STEFFEN Power Strip Cube 8x T13 + 1x USB-C PD 18 W, White
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

Power strip made of plastic for indoor use; 8 sockets of type T13; 1.5 m long cable; T12 plug with integrated fine fuse (10 A / 230 V); USB-C PD (Power Delivery) 18 W technology for fast and intelligent charging; Includes double-sided adhesive tape and anti-slip pad
Basic specifications
| Article number | 877940 |
|---|---|
| EAN | 7611007168841 |
| Alternative item number | 1491415 |
| Brand | STEFFEN |
Dimensions
| Height | 9cm |
|---|---|
| Width | 9cm |
| Cable length | 150cm |
Additional specifications
| Kabellänge | 1.5m |
|---|---|
| Verpackungseinheit | 1Stück |
| Kinderschutz | Nein |
| Steckeranordnung | Längs |
| Material | Kunststoff |
| Einsatzgebiet | Indoor |
| Höhe | 90mm |
| Steckerleisten Typ | Steckdosenleiste |
| Harmonisierte Leitungsbezeichnung | H05VV-F 3G 1.0mm2 |
| Breite | 90mm |
| Farbe | Weiss |
| Schalter | Nein |
| Kabelquerschnitt | 1mm² |
| Ausstattung | 1x USB-C, Antirutschfüsse, Berührungsschutz, Feinsicherung |
| Detailfarbe | Weiss |
| Steckdosenanzahl | 8 |
| Steckertyp Eingang | T12 |
| Steckerleisten Serie | Cube |
| Steckertyp Ausgang | T13 |
| Tiefe | 90mm |