STEFFEN Power Strip Compact 2x T13 1.5 m Black
Picture 1 of 1 

Two Type 13 sockets in longitudinal arrangement; Compact design ideal for indoor use; Integrated overcurrent protection for increased safety; Protection class IP20; Robust black plastic housing; Cable length of 1.5 m for flexible use
Basic specifications
| Article number | 878714 |
|---|---|
| EAN | 7611007147549 |
| Alternative item number | 2034866 |
| Brand | STEFFEN |
Dimensions
| Height | 9cm |
|---|---|
| Width | 5cm |
| Cable length | 150cm |
Additional specifications
| Kabellänge | 1.5m |
|---|---|
| Verpackungseinheit | 1Stück |
| Kinderschutz | Nein |
| Kabeltyp | Netzkabel |
| Steckeranordnung | Längs |
| Material | Kunststoff |
| Einsatzgebiet | Indoor |
| Höhe | 90mm |
| Steckerleisten Typ | Steckdosenleiste |
| Harmonisierte Leitungsbezeichnung | H05VV-F 3G 1.0mm2 |
| Schutzart | IP20 |
| Breite | 50mm |
| Farbe | Schwarz |
| Schalter | Nein |
| Ausstattung | Steckdose T13 |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Steckdosenanzahl | 2 |
| Steckertyp Eingang | T12 |
| Steckerleisten Serie | Standard |
| Steckertyp Ausgang | T13 |
| Tiefe | 40mm |
| Rackmontage | Nein |