STEFFEN Multi-socket 3 x T13, rotatable 320°, White
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

Additional features: Plug rotatable up to 320°; With increased touch protection and 1xUSB-C PD 20W; Plug T12 rotatable up to 320°; With Power Delivery technology for fast and intelligent charging; Protection class: IP20; Socket type: Type 13 + USB-C PD
Basic specifications
| Article number | 879821 |
|---|---|
| EAN | 7611007170509 |
| Alternative item number | 1700271 |
| Brand | STEFFEN |
Dimensions
| Width | 4.2cm |
|---|
Additional specifications
| Detailfarbe | Weiss |
|---|---|
| Farbe | Weiss |
| Breite | 42mm |
| Material | Kunststoff |
| Tiefe | 75mm |
| Weitere Informationen | Stecker bis zu 320° drehbar |
| Kinderschutz | Nein |
| Schalter | Nein |
| Steckdosenanzahl | 4 |
| Ausstattung | 1x USB-C |