STEFFEN Multi-adapter 3 + 1x T13, White
Picture 1 of 2 

Picture 2 of 2 

With increased touch protection; Multi-adapter for indoor use; Made of plastic; 4x plug type output: T13; Color: White; Protection class IP20
Basic specifications
| Article number | 881682 |
|---|---|
| EAN | 7611007169053 |
| Alternative item number | 1419899 |
| Brand | STEFFEN |
Dimensions
| Width | 4.5cm |
|---|---|
| Length | 13cm |
Additional specifications
| Detailfarbe | Weiss |
|---|---|
| Farbe | Weiss |
| Breite | 45mm |
| Material | Kunststoff |
| Tiefe | 90mm |
| Länge | 13cm |
| Kinderschutz | Nein |
| Schalter | Nein |
| Steckdosenanzahl | 4 |
| Ausstattung | Berührungsschutz |
| Steckertyp Ausgang | T13 |
| Steckertyp Eingang | T13 |