STEFFEN Industrial Power Strip Professional 3x T15 IP55, 3 m
Picture 1 of 6 

Picture 2 of 6 

Picture 3 of 6 

Picture 4 of 6 

Picture 5 of 6 

Picture 6 of 6 

Suitable for outdoor use thanks to the IP55 protection rating; 3 m long cable; Industrial power strip made of plastic for industrial/outdoor use; 3 sockets of type T15; Additional features: flip cover, hanging hook
Basic specifications
| Article number | 881876 |
|---|---|
| EAN | 7611007165253 |
| Alternative item number | 1419915 |
| Brand | STEFFEN |
Dimensions
| Cable length | 300cm |
|---|
Additional specifications
| Leuchtmittel Technologie | LED |
|---|---|
| Material | Kunststoff, Textil |
| Kopiergeschwindigkeit (farbig) | 4PPM |
| Display vorhanden | Nein |
| 3,5" Laufwerkschächte (intern) | 1 |
| Gewicht | 0.48kg |
| Ladezeit | 4.5h |
| Steckerleisten Typ | Steckdosenleiste |
| Breite | 95mm |
| Prozessorsockel | AM5 |
| Farbe | Schwarz, Grau |
| Hot-Swap Unterstützung | Ja |
| Antennenanschluss | Antennen Intern vor verbaut |
| Kopfhörer Ausstattung | Keine weitere Ausstattung |
| 2,5" Laufwerkschächte (intern) | 2 |
| Anzahl Arbeitsspeichersteckplätze | 4 |
| Genre | Sport |
| Detailfarbe | Schwarz, Aluminium |
| Abstrahlwinkel | 360° |
| Druckgeschwindigkeit (farbig) | 6PPM |