STEFFEN Cable Reel PowerRoll FixCore 30 m
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

Suitable for indoor and outdoor use (IP21); Practical, convenient carrying handle; Features: carrying frame; carrying handle; overheat protection with indicator light; Robust and high-quality; With thermal protection and rotary contact
Basic specifications
| Article number | 880434 |
|---|---|
| EAN | 7611007074784 |
| Alternative item number | 240308 |
| Brand | STEFFEN |
Dimensions
| Cable length | 3000cm |
|---|
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz, Silber |
|---|---|
| Farbe | Schwarz, Silber |
| Material | Metall |
| Kabellänge | 30m |
| Schutzklasse | IP21 |
| Kinderschutz | Nein |
| Steckdosenanzahl | 4 |
| Steckertyp Ausgang | T13 |
| Steckertyp Eingang | T12 |
| Anzahl Leiter | 3 |
| Aussenanwendung | Ja |
| Leiterquerschnitt | 1.5mm² |
| Steckereigenschaften | Angespritzt |
| Stromstärke | 10A |
| Kabelummantelung | GD |
| Überhitzungsschutz | Ja |
| Ausstattung | Tragegestell, Traggriff, Überhitzungsschutz mit Kontrollleuchte |
| Drehkontakttechnik | Ja |
| Produkttyp | Kabelrolle |