STEFFEN Cable Reel Plastic 15 m 4 x T13, IP20, Gray/Blue
Picture 1 of 4 

Picture 2 of 4 

Picture 3 of 4 

Picture 4 of 4 

Protection class: IP20, Child protection: No; Cable length: 15 m, Conductor cross-section: 1.5 mm²; Features: Carrying frame; Thermal protection; Cable reel made of plastic, Blue/Black/Grey; 4 sockets of type T13
Basic specifications
| Article number | 881221 |
|---|---|
| EAN | 7611007179793 |
| Alternative item number | 1898696 |
| Brand | STEFFEN |
Dimensions
| Cable length | 1500cm |
|---|
Additional specifications
| Detailfarbe | Blau, Schwarz, Grau |
|---|---|
| Farbe | Schwarz, Blau, Grau |
| Material | Plastik |
| Kabellänge | 15m |
| Schutzklasse | IP20 |
| Kinderschutz | Nein |
| Steckdosenanzahl | 4 |
| Steckertyp Ausgang | T13 |
| Steckertyp Eingang | T12 |
| Anzahl Leiter | 3 |
| Aussenanwendung | Ja |
| Leiterquerschnitt | 1.5mm² |
| Stromstärke | 10A |
| Ausstattung | Tragegestell, Thermoschutz |
| Drehkontakttechnik | Nein |
| Produkttyp | Kabelrolle |