SKROSS Power Strip Travel Station, 1xEU Socket, 2xUSB-C, 1.5 m
Picture 1 of 4 

Picture 2 of 4 

Picture 3 of 4 

Picture 4 of 4 

1.5 m long cable; Power: 60 W; Cable cross-section: H03 VVH2-F 2 x 0.75 mm2; IP protection class: 20; USB ports: 2; 2 sockets of type Type-C (Europlug)
Basic specifications
| Article number | 877267 |
|---|---|
| EAN | 7611453954784 |
| Alternative item number | 1713067 |
| Brand | SKROSS |
Dimensions
| Cable length | 150cm |
|---|
Additional specifications
| Verpackungseinheit | 1Stück |
|---|---|
| Kinderschutz | Ja |
| Max. Spieler lokal | 1 |
| USB-Anschlüsse | 1 x USB 3.0 (3.1 Gen. 1) Typ C, 3 x USB 3.0 (3.1 Gen. 1) Typ A |
| 3,5" Laufwerkschächte (intern) | 3 |
| Länge | 8cm |
| Höhe | 40mm |
| Altersfreigabe ab | 7 Jahren |
| Anzahl Prozessorkerne | 8 |
| Multiplayer online | Nein |
| Kühlungstyp | Aktiv (mit Lüfter) |
| Impedanz | 31Ω |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Sichtfenster | Ja |
| Tiefe | 30.48cm |