Schönenberger power strip 5x T13 White / Green
Picture 1 of 2 

Picture 2 of 2 

5 sockets of type T13; H05VV-F 3G1 cable with 90° plug; With on-off switch, overload and child protection; 2 m long cable; Power strip with colored silicone cover
Basic specifications
| Article number | 885491 |
|---|---|
| EAN | 7611453852035 |
| Alternative item number | 832781 |
| Brand | Schönenberger |
Dimensions
| Height | 21.3cm |
|---|---|
| Width | 5.1cm |
| Cable length | 200cm |
Additional specifications
| Detailfarbe | Grün, Weiss |
|---|---|
| Farbe | Weiss, Grün |
| Verpackungseinheit | 1Stück |
| Breite | 51mm |
| Material | Kunststoff, Silikon |
| Tiefe | 43mm |
| Kabellänge | 2m |
| Kabeltyp | Stromkabel |
| Höhe | 213mm |
| Einsatzgebiet | Indoor |
| Kinderschutz | Ja |
| Schalter | 1 Schalter |
| Steckdosenanzahl | 5 |
| Steckeranordnung | Längs |
| Ausstattung | Kinderschutz, Überstromschutz |
| Steckerleisten Serie | Standard |
| Steckerleisten Typ | Steckdosenleiste |
| Steckertyp Ausgang | T13 |
| Steckertyp Eingang | T13 |
| Harmonisierte Leitungsbezeichnung | H05VV-F 3G 1.0mm2 |