Schönenberger industrial power strip plastic 4 xT13 IP55
Picture 1 of 2 

Picture 2 of 2 

Industrial power strip for indoor/outdoor use; Additional equipment: None; 4 sockets of type T13; 3 m long cable; Switch: Yes; Child protection: No information
Basic specifications
| Article number | 880809 |
|---|---|
| EAN | 7611453991437 |
| Alternative item number | 1978825 |
| Brand | Schönenberger |
Dimensions
| Height | 7cm |
|---|---|
| Width | 11cm |
| Cable length | 300cm |
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz |
|---|---|
| Farbe | Schwarz |
| Breite | 110mm |
| Material | Kunststoff |
| Tiefe | 420mm |
| Kabellänge | 3m |
| Höhe | 70mm |
| Einsatzgebiet | Indoor, Outdoor |
| Kinderschutz | Keine Angaben |
| Schalter | Ja |
| Steckdosenanzahl | 4 |
| Ausstattung | Keine |
| Steckerleisten Typ | Industrie-Steckerleiste |
| Steckertyp Ausgang | T13 |
| Steckertyp Eingang | T13 |
| Schutzart | IP55 |