maxTex Power Strip Pyramid, Black 2x T13, USB A+C 18W
Picture 1 of 10 

Picture 2 of 10 

Picture 3 of 10 

Picture 4 of 10 

Picture 5 of 10 

Picture 6 of 10 

Picture 7 of 10 

Picture 8 of 10 

Picture 9 of 10 

Picture 10 of 10 

18 W USB charger, supports Fast Charge PD3.0 QC3.0; Dimensions: 165 x 165 x 150 mm; 2.5 m long textile cable with ClipClap plug; 2x T13 socket, each with 1 USB-C & USB-A charging port for mobile devices; Magnet on the underside and a screwable bracket; Overcurrent protection
Basic specifications
| Article number | 882143 |
|---|---|
| EAN | 7618403047183 |
| Alternative item number | 1314945 |
| Brand | maxTex |
Dimensions
| Height | 15cm |
|---|---|
| Width | 16.5cm |
| Cable length | 250cm |
Additional specifications
| 80 PLUS Zertifikat | 80 PLUS (Standard) |
|---|---|
| Leuchtmittel Technologie | Filament |
| Farbe | Schwarz |
| Kopfhörer Bauform | Geschlossen |
| Verpackungseinheit | 1Stück |
| Max. Spieler lokal | 1 |
| Lüfterdimension | 120 mm |
| Stromversorgung | 12 V DC |
| Ausführung | Standard Edition |
| Einsatzgebiet | Indoor |
| Steckerleisten Typ | Gartenstromverteiler |