Max Hauri Table Power Strip Office Line 1x T13, 1x USB A/C, PD+QC
Picture 1 of 7 

Picture 2 of 7 

Picture 3 of 7 

Picture 4 of 7 

Picture 5 of 7 

Picture 6 of 7 

Picture 7 of 7 

Wall and table mounting possible with adjustable clamp brackets; Table power strip made of aluminum for indoor use; 1 socket of type T13; 2.5 m long cable; USB-A and USB-C connection with PD (Power Delivery); Increased safety through integrated overcurrent protection
Basic specifications
| Article number | 883436 |
|---|---|
| EAN | 7618403048241 |
| Alternative item number | 1520262 |
| Brand | Max Hauri |
Dimensions
| Height | 7cm |
|---|---|
| Width | 8cm |
| Cable length | 250cm |
Additional specifications
| Kabellänge | 2.5m |
|---|---|
| Verpackungseinheit | 1Stück |
| Kinderschutz | Nein |
| Steckeranordnung | Quer |
| Material | Aluminium |
| Einsatzgebiet | Indoor |
| Höhe | 70mm |
| Steckerleisten Typ | Tischsteckdosenleiste |
| Harmonisierte Leitungsbezeichnung | H05VV-F 3G 1.0mm2 |
| Breite | 80mm |
| Farbe | Schwarz |
| Schalter | Nein |
| Kabelquerschnitt | 1mm² |
| Ausstattung | 1x USB-A, 1x USB-C |
| Detailfarbe | Silber |
| Steckdosenanzahl | 1 |
| Steckertyp Eingang | T12 |
| Steckerleisten Serie | Alu-Office-Line |
| Steckertyp Ausgang | T13 |
| Tiefe | 250mm |