Max Hauri power strip Safety Line 6 x Type 13
Picture 1 of 3 

Picture 2 of 3 

Picture 3 of 3 

Flat as well as rotatable and foldable clip-clap plug on the supply cable; Convenient on and off via radio remote control; Easy attachment at the desired location; Switch: Yes; Child protection: No; Additional equipment: Mounting tabs
Basic specifications
| Article number | 878774 |
|---|---|
| EAN | 7618403066771 |
| Alternative item number | 1364431 |
| Brand | Max Hauri |
Dimensions
| Height | 3.6cm |
|---|---|
| Width | 5cm |
| Cable length | 200cm |
Additional specifications
| Kabellänge | 2m |
|---|---|
| Verpackungseinheit | 1Stück |
| Kinderschutz | Nein |
| Steckeranordnung | Längs |
| Material | Kunststoff |
| Einsatzgebiet | Indoor |
| Höhe | 36mm |
| Steckerleisten Typ | Steckdosenleiste |
| Breite | 50mm |
| Farbe | Weiss |
| Schalter | Ja |
| Ausstattung | Befestigungslaschen |
| Detailfarbe | Weiss |
| Steckdosenanzahl | 6 |
| Steckertyp Eingang | T12 |
| Steckerleisten Serie | Standard |
| Steckertyp Ausgang | T13 |
| Tiefe | 270mm |