Max Hauri Power Strip Power Line 8x Type 23 Gray/Black
Picture 1 of 2 

Picture 2 of 2 

Power strip for indoor use; Additional equipment: Socket T23; 8 sockets of type T23; 1.5 m long cable; Switch: No; Child protection: No information
Basic specifications
| Article number | 878734 |
|---|---|
| EAN | 7618403133770 |
| Alternative item number | 1970735 |
| Brand | Max Hauri |
Dimensions
| Height | 4.5cm |
|---|---|
| Width | 7.6cm |
| Cable length | 150cm |
Additional specifications
| Kabellänge | 1.5m |
|---|---|
| Kinderschutz | Keine Angaben |
| Material | Aluminium, Kunststoff |
| Einsatzgebiet | Indoor |
| Höhe | 45mm |
| Steckerleisten Typ | Steckdosenleiste |
| Breite | 76mm |
| Farbe | Grau, Schwarz |
| Schalter | Nein |
| Ausstattung | Steckdose T23 |
| Detailfarbe | Grau, Schwarz |
| Steckdosenanzahl | 8 |
| Steckertyp Eingang | T23 |
| Steckertyp Ausgang | T23 |