Max Hauri power strip Power Line 12 x Type 13 1.5m, Black/Grey
Picture 1 of 6 

Picture 2 of 6 

Picture 3 of 6 

Picture 4 of 6 

Picture 5 of 6 

Picture 6 of 6 

Suitable for use in workshop and garage; Horizontal socket arrangement allows the use of multiple power adapters; Generous number of socket spaces; Short supply cable; Easy attachment at the desired location; High safety standard
Basic specifications
| Article number | 886065 |
|---|---|
| EAN | 7618403133176 |
| Alternative item number | 1993598 |
| Brand | Max Hauri |
Dimensions
| Height | 4.5cm |
|---|---|
| Width | 7.6cm |
| Cable length | 150cm |
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz, Grau |
|---|---|
| Farbe | Schwarz, Grau |
| Breite | 76mm |
| Material | Aluminium, Kunststoff |
| Tiefe | 817mm |
| Kabellänge | 1.5m |
| Höhe | 45mm |
| Einsatzgebiet | Allround |
| Kinderschutz | Ja |
| Schalter | Nein |
| Steckdosenanzahl | 12 |
| Ausstattung | Überstromschutz |
| Steckerleisten Typ | Industrie-Steckerleiste |
| Steckertyp Ausgang | T13 |
| Steckertyp Eingang | T12 |