Ansmann Battery Type 2100 NiMH AA 2100 mAh, 4 pieces
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

Battery type: HR6 / AA / Mignon; Voltage: 1.2 V, Capacity: 2100 mAh / 2.52 Wh; Battery type: Nickel-Metal Hydride (NiMH); Packaging unit: 4 pieces
Basic specifications
| Article number | 877431 |
|---|---|
| EAN | 4013674350520 |
| Alternative item number | 868133 |
| Brand | Ansmann |
Dimensions
| Height | 5.05cm |
|---|---|
| Weight | 27.85g |
Additional specifications
| Kabellänge | 5m |
|---|---|
| Verpackungseinheit | 1Stück |
| Kinderschutz | Nein |
| Unterstützte Netzteil-Formfaktoren | ATX |
| Lüfterdimension | 120 mm |
| Spannung | 1.55V |
| Batterietyp | SR68 / V373 / 539 / 373 / 372 / SR916SW / SR916W / D372 |
| Material | Acrylnitril-Butadien-Styrol (ABS), Stahl |
| Einsatzgebiet | Outdoor, Industrie |
| Max. Laufzeit | 42.5h |
| Gewicht | 42.9g |
| Prozessorgrafik | AMD Radeon Graphics |
| Steckerleisten Typ | Steckdosenleiste |
| Kopfhörer Trageform | In-Ear (Ohrhörer), In-Ear (Ohrhörer) |
| Schalter | Nein |
| Prozessorsockel | System-on-Chip |
| Mainboard Formfaktor | ATX |
| RAID Level | 0, 1, 10 |
| 2,5" Laufwerkschächte (intern) | 6 |
| Chemisches System | Silberoxid |
| Steckdosenanzahl | 3 |
| Steckertyp Eingang | T12 |
| Steckertyp Ausgang | T13 |
| Tiefe | 539mm |