Ansmann Battery Phone NiMH AA for DECT Phones 800 mAh, 2 pieces
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

Battery type: HR6 / AA / Mignon; Voltage: 1.2 V, Capacity: 800 mAh / 0.96 Wh; Battery type: Nickel-Metal Hydride (NiMH); Packaging unit: 2 pieces
Basic specifications
| Article number | 883232 |
|---|---|
| EAN | 4013674030903 |
| Alternative item number | 868141 |
| Brand | Ansmann |
Dimensions
| Height | 5.05cm |
|---|---|
| Weight | 20g |
Additional specifications
| Verpackungseinheit | 2Stück |
|---|---|
| Gewicht | 20g |
| Höhe | 50.5mm |
| Akkutyp | Nickel-Metallhydrid (NiMH) |
| Weitere Informationen | ideal für DECT-Telefone |
| Akkukapazität | 800mAh |
| Spannung | 1.2V |
| Bauform | AA Akkus |
| Kapazität Wattstunden | 0.96Wh |
| Akkutyp | HR6 / AA / Mignon |
| Durchmesser | 14.5mm |