OKI Printer B513dn
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

Designed for durability: 7 years or up to 600,000 pages; Standard input: 630 sheets; Laser technology for precise printing results; High paper capacity for efficient work; Integrated Ethernet interface for network connectivity; Automatic duplex printing for double-sided printing
Basic specifications
| Article number | 881406 |
|---|---|
| EAN | 5031713074366 |
| Alternative item number | 1990808 |
| Brand | OKI |
Dimensions
| Height | 28.6cm |
|---|---|
| Width | 38.7cm |
| Weight | 15500g |
Additional specifications
| Detailfarbe | Grau, Weiss |
|---|---|
| Breite | 38.7cm |
| Tiefe | 39.4cm |
| Nachhaltigkeit | Nicht angegeben |
| Gewicht | 15.5kg |
| Höhe | 28.6cm |
| Leistungsaufnahme Betrieb | 570W |
| Leistungsaufnahme Standby | 47W |
| Verbauter Arbeitsspeicher | 0.5GB |
| Anzahl Papierzuführungen (integriert) | 4 |
| Anzahl Papierzuführungen (maximal) | 3 |
| Displayeigenschaften | LCD |
| Druckauflösung | 1200 x 1200 dpi |
| Druck erste Seite | 4s |
| Druckertyp | Schwarz-Weiss |
| Druckgeschwindigkeit (farbig) | 0PPM |
| Druckgeschwindigkeit (schwarz-weiss) | 45PPM |
| Drucktechnik | Laser |
| Duplexdruck | Ja |
| Emulationen | PCL 5e, PDF Version 1.7, PCL 6 |
| Total Fassungsvermögen Papierzuführungen | 530Seiten |
| Geräuschentwicklung in Betrieb | 57dBA |
| Konnektivität | USB, LAN |
| Max. monatliches Volumen | 100000Seiten |
| Medienformat | Com-10, Monarch, C5, B6, B5, C6, A5, A4, A6, Executive, Legal, DL |
| Mobildruck | Nein |
| Multifunktionszufuhr | Ja |
| Empfohlen für | Arbeitsgruppe |
| Mediengewicht Max | 256g/m² |
| Mediengewicht Min | 60g/m² |