OKI MC554dn Laser Multifunction Device A4 Duplex Network White
Picture 1 of 6 

Picture 2 of 6 

Picture 3 of 6 

Picture 4 of 6 

Picture 5 of 6 

Picture 6 of 6 

Laser multifunction printer with flatbed and duplex ADF scanner; Fax: Yes; Connectivity: USB, USB host, LAN, WLAN, NFC; Prints up to 32 pages per minute (duplex printing: Yes); Paper capacity of 300 sheets; Color touchscreen for intuitive operation; Supports AirPrint and Mopria for mobile printing
Basic specifications
| Article number | 889292 |
|---|---|
| EAN | 5031713074410 |
| Alternative item number | 2085826 |
| Brand | OKI |
Dimensions
| Height | 48.3cm |
|---|---|
| Width | 41cm |
| Weight | 26100g |
Additional specifications
| Touchscreen | Ja |
|---|---|
| Breite | 41cm |
| Tiefe | 42.9cm |
| Gewicht | 26.1kg |
| Höhe | 48.3cm |
| Verbauter Arbeitsspeicher | 0.51GB |
| Anzahl Papierzuführungen (integriert) | 2 |
| Anzahl Papierzuführungen (maximal) | 3 |
| Displayeigenschaften | Farbig |
| Druckauflösung | 600 x 600 dpi |
| Druck erste Seite | 8s |
| Druckertyp | Farbig |
| Druckgeschwindigkeit (farbig) | 32PPM |
| Druckgeschwindigkeit (schwarz-weiss) | 32PPM |
| Drucktechnik | Laser |
| Duplexdruck | Ja |
| Total Fassungsvermögen Papierzuführungen | 300Seiten |
| Konnektivität | USB, USB-Host, LAN, WLAN, NFC |
| Medienformat | A4 |
| Mobildruck | Ja |
| Multifunktionszufuhr | Ja |
| Empfohlen für | Grossraumbüro |
| Fax | Ja |
| Scannertyp | Flachbett und Duplex-ADF |
| Maximales Scanformat | A4 |
| Scanauflösung | 600 x 600 dpi |
| Kopiergeschwindigkeit (farbig) | 32PPM |
| Kopiergeschwindigkeit (schwarz-weiss) | 32PPM |