Kyocera Printer ECOSYS PA5500X
Picture 1 of 2 

Picture 2 of 2 

Prints up to 55 A4 pages per minute in black and white; Automatic duplex unit for paper-saving, double-sided printing; USB (host and device), LAN, SD card reader (for fonts/macros/overlays); 500-sheet standard cassette and 100-sheet multipurpose tray; expandable up to 2000 sheets; Mobile printing (email printing, AirPrint or Mopria); 1200 x 1200 dpi print resolution for top-quality results
Basic specifications
| Article number | 878126 |
|---|---|
| EAN | 632983079973 |
| Alternative item number | 1508935 |
| Brand | Kyocera |
Dimensions
| Height | 34.3cm |
|---|---|
| Width | 38.8cm |
| Weight | 16600g |
Additional specifications
| Grafikfamilie | Nvidia GeForce RTX |
|---|---|
| Speicherkapazität Total | 512GB |
| Dedizierte Grafikkarte | Ja |
| Grafikspeicher-Typ | GDDR7 |
| Dedizierter Grafikspeicher | 6GB |
| Maximal verbaubarer Arbeitsspeicher | 256GB |
| Farbtemperatur Kelvin | 2700 K |
| Einband | Gebunden |
| Anzahl Shader | 21760× |
| Auflage | 1 |
| Formfaktor | Full-Height |
| Steckerleisten Typ | Steckdosenleiste |
| Harmonisierte Leitungsbezeichnung | H05VV-F 3G 1.0mm2 |
| Höhe | 54mm |
| HDMI Anschlüsse | 2 |
| Arbeitsspeicher Bauform | SO-DIMM |
| Breite | 150mm |
| Leistungsaufnahme Betrieb | 850W |
| Unterstützte Mainboards | E-ATX, ATX |
| 2,5" Laufwerkschächte (intern) | 4 |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Farbwiedergabeindex CRI | 80 |
| Grafikkarte Modell | Nvidia GeForce RTX 5060 Ti |