HP Printer LaserJet Enterprise M507x
Picture 1 of 6 

Picture 2 of 6 

Picture 3 of 6 

Picture 4 of 6 

Picture 5 of 6 

Picture 6 of 6 

6.9 cm LC display with keypad, "JetIntelligence" toner technology; Prints up to 43 A4 pages/min in black and white; USB 2.0 (2x Host, 1x Device), 1000 Mbps LAN, WLAN Direct, Bluetooth LE; Mobile printing via ePrint, AirPrint, and Mopria; Extensive security management (HP Sure Start, Whitelisting) and web-based management; 1200 sheet paper capacity (550 + 550 + 100), expandable up to 2300 sheets
Basic specifications
| Article number | 885583 |
|---|---|
| EAN | 192545078962 |
| Alternative item number | 913249 |
| Brand | HP Inc. |
Dimensions
| Height | 48.1cm |
|---|---|
| Width | 41.8cm |
| Weight | 22600g |
Additional specifications
| Grafikfamilie | Intel |
|---|---|
| Grafikspeicher-Typ | In Hauptprozessor integriert |
| Multiplayer lokal | Nein |
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 13" |
| USB-Anschlüsse | 4 x USB 3.1 (Gen. 2) Typ A, 2 x USB 2.0 Typ A |
| Netzteil vorhanden | Nein |
| Max. Laufzeit | 24h |
| Einsatzgebiet | Indoor |
| Anzahl Papierzuführungen (maximal) | 6 |
| Höhe | 26.8cm |
| Breite | 30.5cm |
| Altersfreigabe ab | 7 Jahren |
| Anzahl Papierzuführungen (integriert) | 2 |
| Bildschirmdiagonale | 6.86cm |
| Scannertyp | Flachbett |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Schreibgeschwindigkeit max. | 5800MB/s |
| Kinderschutz | Ja |
| Trageart | On-Ear (Ohraufliegend) |
| Hot-Plug Unterstützung | Nein |
| Gewicht | 21kg |
| Koop lokal | Ja |
| USB Power Delivery (USB PD) | Nein |
| Fax | Nein |
| Grafikkarte Modell | Intel Graphics |
| Verbauter Arbeitsspeicher | 32GB |
| Tiefe | 27.2cm |