HP Printer Color LaserJet Enterprise 5700dn
Picture 1 of 4 

Picture 2 of 4 

Picture 3 of 4 

Picture 4 of 4 

Mobile printing via Apple AirPrint, HP ePrint, or Mopria; Up to 43 pages per minute in black and white and color (also for duplex printing); Ready to operate in just 6.7 seconds (black and white); Paper input of 650 sheets (100-sheet multipurpose tray, 550-sheet paper tray), expandable up to 2300 sheets; 1x LAN, 1x USB 3.0 Hi-speed, 1x USB 3.0 Hi-speed host, 1x USB 2.0 Hi-speed host; 10.9 cm color display with touchscreen
Basic specifications
| Article number | 880259 |
|---|---|
| EAN | 196068756239 |
| Alternative item number | 1611390 |
| Brand | HP Inc. |
Dimensions
| Height | 41.5cm |
|---|---|
| Width | 50cm |
| Weight | 31140g |
Additional specifications
| Detailfarbe | Weiss |
|---|---|
| Touchscreen | Ja |
| Breite | 50cm |
| Tiefe | 46cm |
| Bildschirmdiagonale | 10.9cm |
| Gewicht | 31.14kg |
| Höhe | 41.5cm |
| Leistungsaufnahme Betrieb | 605.3W |
| Leistungsaufnahme Standby | 1.1W |
| Anzahl Papierzuführungen (integriert) | 2 |
| Anzahl Papierzuführungen (maximal) | 3 |
| Direktdruck | Mopria, AirPrint, NFC |
| Displayeigenschaften | Farbig |
| Druckauflösung | 1200 x 1200 dpi |
| Druckertyp | Farbig |
| Druckgeschwindigkeit (farbig) | 43PPM |
| Druckgeschwindigkeit (schwarz-weiss) | 43PPM |
| Drucktechnik | Laser |
| Duplexdruck | Ja |
| Emulationen | PDF Version 1.7, HP Postscript Level 3-Emulation, PCL 6, PCL 5c |
| Total Fassungsvermögen Papierzuführungen | 650Seiten |
| Geräuschentwicklung in Betrieb | 65dBA |
| Konnektivität | USB, LAN |
| Max. monatliches Volumen | 80000Seiten |
| Medienformat | 10 x 15 cm, C5, B6, B5, C6, Officio, A5, A4, A6, Postkarten, RA4, DL, 16K |
| Mobildruck | Ja |
| Multifunktionszufuhr | Ja |
| Empfohlen für | Heimanwender |