Epson Printer WorkForce Pro WF-C5390DW,
Picture 1 of 6 

Picture 2 of 6 

Picture 3 of 6 

Picture 4 of 6 

Picture 5 of 6 

Picture 6 of 6 

Automatic double-sided printing (Duplex); Prints up to 34 pages per minute in black and white and in color; Paper capacity up to 330 sheets (paper tray: 330 sheets); Optionally expandable up to 1830 sheets; Mobile printing via "Apple AirPrint", "Epson Email Print", "Epson Remote Print" and "Google Cloud Print"; Maximum resolution 4800 x 1200 dpi; Connectivity: USB, LAN, and WLAN
Basic specifications
| Article number | 880776 |
|---|---|
| EAN | 8715946703510 |
| Alternative item number | 1619734 |
| Brand | Epson |
Dimensions
| Height | 35.7cm |
|---|---|
| Width | 42.5cm |
| Weight | 15300g |
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz, Weiss |
|---|---|
| Breite | 42.5cm |
| Tiefe | 53.5cm |
| Gewicht | 15.3kg |
| Höhe | 35.7cm |
| Leistungsaufnahme Betrieb | 25W |
| Leistungsaufnahme Standby | 9.8W |
| Verbauter Arbeitsspeicher | 2GB |
| Anzahl Papierzuführungen (integriert) | 1 |
| Anzahl Papierzuführungen (maximal) | 0 |
| Direktdruck | AirPrint, Google Cloud Print |
| Druckauflösung | 4800 x 1200 dpi |
| Druck erste Seite | 5s |
| Druckertyp | Farbig |
| Druckgeschwindigkeit (farbig) | 34PPM |
| Druckgeschwindigkeit (schwarz-weiss) | 34PPM |
| Drucktechnik | Tintenstrahl (Kartuschen) |
| Duplexdruck | Ja |
| Total Fassungsvermögen Papierzuführungen | 330Seiten |
| Konnektivität | LAN, USB, WLAN |
| Max. monatliches Volumen | 75000Seiten |
| Medienformat | A4, A5, A6, C4, C5, C6, DL |
| Mobildruck | Ja |
| Multifunktionszufuhr | Nein |
| Empfohlen für | Home-Office |
| Medienbreite Max | 210 |
| Mediengewicht Max | 256g/m² |
| Mediengewicht Min | 64g/m² |
| Medienlänge Max | 297 |