Brother Printer HL-L9310CDWT
Picture 1 of 2 

Picture 2 of 2 

250+500 sheet standard paper cassette, 50 sheet multipurpose tray, expandable by 1x250/1x500 sheets; Connection via USB, LAN, WLAN, and NFC, mobile printing (AirPrint, Wi-Fi Direct, Mopria, and more); Up to 2400 x 600 dpi print resolution, automatic duplex printing; Print speed of up to 31 pages/min. in black and white and color; PCL6 and BR-Script 3 emulation, Brother Open Interface (BSI); 6.8 cm LCD color touchscreen
Basic specifications
| Article number | 885832 |
|---|---|
| EAN | 4977766777049 |
| Alternative item number | 543970 |
| Brand | Brother |
Dimensions
| Height | 44.6cm |
|---|---|
| Width | 44.1cm |
| Weight | 28700g |
Additional specifications
| Detailfarbe | Weiss |
|---|---|
| Touchscreen | Ja |
| Breite | 44.1cm |
| Tiefe | 48.6cm |
| Gewicht | 28.7kg |
| Höhe | 44.6cm |
| Verbauter Arbeitsspeicher | 1GB |
| Anzahl Papierzuführungen (integriert) | 2 |
| Anzahl Papierzuführungen (maximal) | 4 |
| Direktdruck | Wireless Direct Printing, Android Print Service Plugin, iPrint&Scan, Mopria, AirPrint, NFC |
| Displayeigenschaften | LCD |
| Druckauflösung | 2400 x 600 dpi |
| Druckertyp | Farbig |
| Druckgeschwindigkeit (farbig) | 31PPM |
| Druckgeschwindigkeit (schwarz-weiss) | 31PPM |
| Drucktechnik | Laser |
| Duplexdruck | Ja |
| Total Fassungsvermögen Papierzuführungen | 800Seiten |
| Geräuschentwicklung in Betrieb | 49dBA |
| Konnektivität | USB, LAN, WLAN, NFC |
| Medienformat | Folio, Letter (LTR), A5, A4, A6, Executive, Legal |
| Mobildruck | Ja |
| Multifunktionszufuhr | Ja |
| Empfohlen für | Grossraumbüro |
| Mediengewicht Max | 163g/m² |
| Mediengewicht Min | 60g/m² |