Samsung Monitor ViewFinity S6 LS32D600UAUXEN
Picture 1 of 17 

Picture 2 of 17 

Picture 3 of 17 

Picture 4 of 17 

Picture 5 of 17 

Picture 6 of 17 

Picture 7 of 17 

Picture 8 of 17 

Picture 9 of 17 

Picture 10 of 17 

Picture 11 of 17 

Picture 12 of 17 

Picture 13 of 17 

Picture 14 of 17 

Picture 15 of 17 

Picture 16 of 17 

Picture 17 of 17 

32" display with a resolution of 2560 x 1440 (WQHD); "Flicker-Free" and "Eye Saver Mode" to protect the eyes, "Auto Source Switch" and more; Connections: 1x DisplayPort 1.4, 1x HDMI 2.0, 1x USB Type-C (video, data, power up to 90W), integrated USB 3.0 hub (2x upstream/3x downstream), RJ45 port, headphone jack; Ergonomics: height adjustable, tiltable, swivel, pivot function, VESA mounting interface (100 x 100 mm); IPS panel with high color accuracy (99% sRGB), 5 ms GtG response time, 100 Hz refresh rate, screen brightness of 350 cd/㎡ and HDR10
Basic specifications
| Article number | 875367 |
|---|---|
| EAN | 8806095524689 |
| Alternative item number | 1717066 |
| Brand | Samsung |
Dimensions
| Height | 42.47cm |
|---|---|
| Width | 71.39cm |
| Weight | 7200g |
Additional specifications
| Energieeffizienzklasse | E |
|---|---|
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 32" |
| DisplayPort Anschlüsse | 1 |
| Curved | Nein |
| VESA-Bohrung vorhanden | Ja |
| Höhe | 424.7mm |
| Breite | 713.9mm |
| EPREL-Nummer | 1946434 |
| HDMI Schnittstellen | 1x HDMI 2.0 |
| Ergonomie | Neigbar, Schwenkbar, Höhenverstellbar, Pivot-Funktion |
| Blickwinkel horizontal max. | 178° |
| Seitenverhältnis Bildschirm | 16:9 |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Reaktionszeit Nativ | 5ms |
| Höhe inkl. Standfuss | 585mm |
| Kontrastverhältnis Nativ | 1000: 1 |
| Touchscreen | Nein |
| Lautsprecher vorhanden | Nein |
| Bildwiederholfrequenz | 100Hz |
| Farbraum | sRGB |
| Gaming-Funktionen | Nicht vorhanden |
| Auflösung | 2560 x 1440 (WQHD) |
| Leistungsaufnahme Standby | 0.3W |
| USB-Hub | Ja |
| Webcam | Nein |
| Blickwinkel vertikal max. | 178° |
| Bildschirmoberfläche | Entspiegelt |
| Gewicht | 7.2kg |
| USB Type-C Anschlüsse | 1 |
| Tiefe inkl. Standfuss | 220mm |
| Farbe | Schwarz |
| Video-Anschlüsse | HDMI, DisplayPort, USB Typ-C |
| Leistungsaufnahme Betrieb | 26W |
| Paneltyp | IPS |
| Anwendungsbereich | Business |
| VESA Norm | 100x100 mm |
| Bildschirmhelligkeit | 350cd/m² |
| Tiefe | 41.8mm |