Samsung Monitor Odyssey OLED G9 LS49DG934SUXEN
Picture 1 of 13 

Picture 2 of 13 

Picture 3 of 13 

Picture 4 of 13 

Picture 5 of 13 

Picture 6 of 13 

Picture 7 of 13 

Picture 8 of 13 

Picture 9 of 13 

Picture 10 of 13 

Picture 11 of 13 

Picture 12 of 13 

Picture 13 of 13 

1x HDMI 2.1, 1x Micro HDMI 2.1, 1x DisplayPort 1.4; 49” display with "curved" design (1800R) and a resolution of 5120 x 1440 px (DQHD); OLED panel with high color accuracy (DCI 99%, HDR 400, HDR10+), wide viewing angle, 0.03 ms GTG response time and 250 cd/ screen brightness; USB hub (2x USB 3.0 Type-C); "G-Sync", "FreeSync Premium Pro", "FlickerFree" and "Eye Saver Mode" technology to protect the eyes; height-adjustable stand, tiltable, VESA mounting interface, LED ambient light
Basic specifications
| Article number | 875046 |
|---|---|
| EAN | 8806095700656 |
| Alternative item number | 1744820 |
| Brand | Samsung |
Dimensions
| Height | 36.5cm |
|---|---|
| Width | 119.47cm |
Additional specifications
| Energieeffizienzklasse | G |
|---|---|
| Video-Anschlüsse | HDMI, DisplayPort, Micro-HDMI |
| Anwendungsbereich | Gaming |
| Auflösung | 5120 x 1440 |
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 49" |
| Seitenverhältnis Bildschirm | 32:9 |
| Bildschirmoberfläche | Entspiegelt |
| Bildwiederholfrequenz | 240Hz |
| Curved | Ja |
| EPREL-Nummer | 2051150 |
| Ergonomie | Neigbar, Höhenverstellbar |
| Detailfarbe | Silber |
| Farbraum | DCI-P3 |
| Gaming-Funktionen | FreeSync Premium Pro |
| Farbe | Silber |
| Lautsprecher vorhanden | Nein |
| Paneltyp | OLED |
| Touchscreen | Nein |
| USB-Hub | Ja |
| VESA-Bohrung vorhanden | Ja |
| Webcam | Nein |
| Breite | 1194.7mm |
| Tiefe | 180.8mm |
| Gewicht | 8.8, 12.6kg |
| Höhe | 365mm |
| Leistungsaufnahme Betrieb | 61W |
| Leistungsaufnahme Standby | 0.5W |
| DisplayPort Anschlüsse | 1 |
| Bildschirmhelligkeit | 250cd/m² |
| Blickwinkel horizontal max. | 178° |
| Blickwinkel vertikal max. | 178° |
| Höhe inkl. Standfuss | 529.3mm |
| Kontrastverhältnis Nativ | 1000000: 1 |
| Reaktionszeit Nativ | 0.03ms |
| Tiefe inkl. Standfuss | 284.1mm |
| USB Type-C Anschlüsse | 2 |
| HDMI Schnittstellen | 1x HDMI 2.1 |
| Radius Curved | 1800R |