Samsung Monitor Odyssey G70F
Picture 1 of 37 

Picture 2 of 37 

Picture 3 of 37 

Picture 4 of 37 

Picture 5 of 37 

Picture 6 of 37 

Picture 7 of 37 

Picture 8 of 37 

Picture 9 of 37 

Picture 10 of 37 

Picture 11 of 37 

Picture 12 of 37 

Picture 13 of 37 

Picture 14 of 37 

Picture 15 of 37 

Picture 16 of 37 

Picture 17 of 37 

Picture 18 of 37 

Picture 19 of 37 

Picture 20 of 37 

Picture 21 of 37 

Picture 22 of 37 

Picture 23 of 37 

Picture 24 of 37 

Picture 25 of 37 

Picture 26 of 37 

Picture 27 of 37 

Picture 28 of 37 

Picture 29 of 37 

Picture 30 of 37 

Picture 31 of 37 

Picture 32 of 37 

Picture 33 of 37 

Picture 34 of 37 

Picture 35 of 37 

Picture 36 of 37 

Picture 37 of 37 

IPS panel offers vibrant colors and wide viewing angles; 27-inch display with 4K UHD resolution of 3840 x 2160 pixels; Fast 180 Hz refresh rate for smooth gameplay; 1 ms response time (GTG) for sharp images without delay; HDR10 support ensures high contrast and brightness; Ergonomic stand height-adjustable with pivot function
Basic specifications
| Article number | 886349 |
|---|---|
| EAN | 8806097672692 |
| Alternative item number | 2041721 |
| Brand | Samsung |
Dimensions
| Width | 61.3cm |
|---|
Additional specifications
| Energieeffizienzklasse | F |
|---|---|
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 27" |
| DisplayPort Anschlüsse | 1 |
| Curved | Nein |
| VESA-Bohrung vorhanden | Ja |
| Höhe | 361.5, 553.2mm |
| Breite | 613mm |
| Pixelabstand | 0.2292mm |
| EPREL-Nummer | 2418785 |
| HDMI Schnittstellen | 1x HDMI |
| Ergonomie | Neigbar, Schwenkbar, Höhenverstellbar, Pivot-Funktion |
| Blickwinkel horizontal max. | 178° |
| Seitenverhältnis Bildschirm | 16:9 |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Reaktionszeit Nativ | 1ms |
| Höhe inkl. Standfuss | 553.2mm |
| Hintergrundbeleuchtung | LED |
| Touchscreen | Nein |
| Lautsprecher vorhanden | Nein |
| Bildwiederholfrequenz | 360Hz |
| Farbraum | sRGB |
| Gaming-Funktionen | G-Sync, FreeSync Premium |
| Auflösung | 3840 x 2160 (Ultra HD 4K) |
| Leistungsaufnahme Standby | 0.5W |
| USB-Hub | Ja |
| USB 3.1 Anschlüsse | 2 |
| Webcam | Nein |
| Blickwinkel vertikal max. | 178° |
| Bildschirmoberfläche | Matt |
| Gewicht | 3.9, 7.1kg |
| Tiefe inkl. Standfuss | 263.5mm |
| Farbe | Schwarz |
| Schnittstellen | Kensington-Schloss |
| Video-Anschlüsse | HDMI, DisplayPort |
| Leistungsaufnahme Betrieb | 78W |
| Paneltyp | IPS |
| Anwendungsbereich | Gaming |
| USB 3.0 Anschlüsse | 2 |
| VESA Norm | 100x100 mm |
| 3.5 mm Kopfhöreranschlüsse | 1 |
| Bildschirmhelligkeit | 350cd/m² |
| Tiefe | 73.8, 263.5mm |
| VGA Anschlüsse | 0 |