Philips Monitor 34B2U6603CH/00 with webcam
Picture 1 of 8 

Picture 2 of 8 

Picture 3 of 8 

Picture 4 of 8 

Picture 5 of 8 

Picture 6 of 8 

Picture 7 of 8 

Picture 8 of 8 

Ergonomics: rotation, tilt, height adjustment, VESA mount (100 x 100 mm); Integrated speakers (2 x 5 W), 5.0-megapixel camera with microphone and LED indicator (for Windows Hello), "Flicker-Free", "Low-Blue-Light", "AdaptiveSync" technology; Connections: 2x HDMI 2.0, 1x DisplayPort 1.4, 1x Thunderbolt 4 (data, video signal, power up to 100 W) 3.5 mm headphone jack; USB 3.1 hub (Upstream: 1 x Thunderbolt 4 (data), USB-C (data) and Downstream: 1 x Thunderbolt 4, 4 x USB-A (with 1 for fast charging B.C 1.2), 1 x USB-C (data, 45 W)), 1x RJ-45 (LAN), KVM switch, 1x combo jack, Kensington lock; Anti-glare 34" display with a resolution of 3440 x 1440 pixels (UWQHD 21:9); IPS panel: high color accuracy (ΔE<2, 121.9% sRGB, 101% NTSC, HDR 400), 4 ms response time, 300 cd/m² brightness
Basic specifications
| Article number | 874982 |
|---|---|
| EAN | 8712581804633 |
| Alternative item number | 1761788 |
| Brand | Philips |
Dimensions
| Height | 36.9cm |
|---|---|
| Width | 80.7cm |
| Weight | 7850g |
Additional specifications
| Energieeffizienzklasse | F |
|---|---|
| Video-Anschlüsse | HDMI, DisplayPort, Thunderbolt 4 |
| Anwendungsbereich | Business |
| Auflösung | 3440 x 1440 (UWQHD) |
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 34" |
| Seitenverhältnis Bildschirm | 21:9 |
| Bildschirmoberfläche | Entspiegelt |
| Bildwiederholfrequenz | 120Hz |
| Curved | Ja |
| EPREL-Nummer | 1995797 |
| Ergonomie | Neigbar, Schwenkbar, Höhenverstellbar |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Farbraum | sRGB, NTSC |
| Gaming-Funktionen | Adaptive Sync |
| Farbe | Schwarz |
| Lautsprecher vorhanden | Ja |
| Paneltyp | VA |
| Touchscreen | Nein |
| USB-Hub | Ja |
| VESA-Bohrung vorhanden | Ja |
| Webcam | Ja |
| Breite | 807mm |
| Tiefe | 112mm |
| Gewicht | 7.85kg |
| Hintergrundbeleuchtung | WLED |
| Höhe | 369mm |
| Leistungsaufnahme Betrieb | 31.59W |
| Leistungsaufnahme Standby | 0.4W |
| Schnittstellen | Kensington-Schloss, RJ-45 (LAN) |
| VESA Norm | 100x100 mm |
| DisplayPort Anschlüsse | 1 |
| Bildschirmhelligkeit | 300cd/m² |
| Blickwinkel horizontal max. | 178° |
| Blickwinkel vertikal max. | 178° |
| Höhe inkl. Standfuss | 575mm |
| Kontrastverhältnis Nativ | 4000: 1 |
| Kontrastverhältnis Dynamisch | 50000000: 1 |
| Pixelabstand | 0.23175mm |
| Reaktionszeit Nativ | 4ms |
| Tiefe inkl. Standfuss | 281mm |
| USB Type-C Anschlüsse | 3 |
| HDMI Schnittstellen | 2x HDMI 2.0 |
| Herstellertechnologien Monitore | Philips LowBlue-Modus, Philips Flicker-Free |
| KVM-Switch | Ja |