iiyama Monitor ProLite XCB4594DQSN-B1
Picture 1 of 13 

Picture 2 of 13 

Picture 3 of 13 

Picture 4 of 13 

Picture 5 of 13 

Picture 6 of 13 

Picture 7 of 13 

Picture 8 of 13 

Picture 9 of 13 

Picture 10 of 13 

Picture 11 of 13 

Picture 12 of 13 

Picture 13 of 13 

Fast, high-contrast IPS panel with 3000:1 native and up to 80M:1 dynamic contrast, (DisplayHDR 400); Anti-glare 44.5" "Curved" display (R1500) with a resolution of 5120 x 1440 pixels (DQHD); Ultra-fast 0.8 ms response time (MPRT), up to 165 Hz refresh rate and 450cd/m² brightness; Connections: 2x HDMI 2.1, 2x DisplayPort 1.4, 1x USB-C (Power delivery 90W) USB Type-A hub (3x USB 3.0), 1x RJ45 (LAN), headphone jack; Integrated speaker (2 x 3W), KVM switch, USB-C dock (power delivery 90W, LAN, USB, USB 3.0), Kensington lock, "Adaptive Sync" support, "Low Blue Light" and "Flicker-Free LED" technology; Ergonomics: tilt angle (20° up and 2° down), height adjustment VESA mount (200 x 100)
Basic specifications
| Article number | 873747 |
|---|---|
| EAN | 4948570122271 |
| Alternative item number | 1677851 |
| Brand | iiyama |
Dimensions
| Height | 33.9cm |
|---|---|
| Width | 109cm |
| Weight | 11200g |
Additional specifications
| Kabellänge | 3m |
|---|---|
| Energieeffizienzklasse | E |
| Erforderliche Mindestladeleistung (min) | 1.5W |
| Daisy Chain | Nein |
| Netzteil vorhanden | Nein |
| Curved | Nein |
| Höhe | 362.5mm |
| EPREL-Nummer | 2047561 |
| Ergonomie | Neigbar, Schwenkbar, Höhenverstellbar, Pivot-Funktion |
| Blickwinkel horizontal max. | 178° |
| Frequenzband | 2.4GHz |
| Reaktionszeit Nativ | 4ms |
| Zubehörtyp | Transfer Kit |
| Höhe inkl. Standfuss | 556.6mm |
| Touchscreen | Nein |
| Lautsprecher vorhanden | Nein |
| Bildwiederholfrequenz | 60Hz |
| Erforderliche Maximalladeleistung (max) | 1.5W |
| Auflösung | 2560 x 1440 (WQHD) |
| Kabeltyp | Anschlusskabel |
| Blickwinkel vertikal max. | 178° |
| Bildschirmoberfläche | Matt |
| USB Type-C Anschlüsse | 1 |
| Tiefe inkl. Standfuss | 229.8mm |
| Video-Anschlüsse | HDMI, DisplayPort |
| Leistungsaufnahme Betrieb | 21W |
| Paneltyp | IPS |
| Anwendungsbereich | Gaming |
| VESA Norm | 100x100 mm |
| Maus Features | Scrollrad |
| 3.5 mm Kopfhöreranschlüsse | 1 |