iiyama Monitor ProLite TF1734MC-B7X
Picture 1 of 10 

Picture 2 of 10 

Picture 3 of 10 

Picture 4 of 10 

Picture 5 of 10 

Picture 6 of 10 

Picture 7 of 10 

Picture 8 of 10 

Picture 9 of 10 

Picture 10 of 10 

17" display with a resolution of 1280 x 1024 pixels (SXGA); IPS panel: wide viewing angle, 1000:1 native contrast (with touch panel), 5 ms response time, 350 cd/m² brightness; Connections: 1x HDMI, 1x Display Port, 1x VGA; Projected capacitive 10-point multitouch technology – operable with fingers, gloves (latex), and styluses; Water and dust protection according to IP65 (front side), VESA mounting interface; Anti-fingerprint coating and touch-through glass technology
Basic specifications
| Article number | 873509 |
|---|---|
| EAN | 4948570118397 |
| Alternative item number | 1421003 |
| Brand | iiyama |
Dimensions
| Height | 30.7cm |
|---|---|
| Width | 36.9cm |
| Weight | 3600g |
Additional specifications
| Lautsprecher vorhanden | Ja |
|---|---|
| Energieeffizienzklasse | G |
| Auflösung | 3840 x 2160 (Ultra HD 4K) |
| Display Port Standard | Keine Angabe |
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 27" |
| DisplayPort Anschlüsse | 1 |
| Videoanschluss Seite A | HDMI |
| Videoanschluss Seite B | HDMI |
| Blickwinkel vertikal max. | 178° |
| HDMI Standard | Keine Angabe |
| USB Type-C Anschlüsse | 1 |
| Pixelabstand | 0.28mm |
| Farbe | Schwarz |
| Handgelenkauflage | Ja |
| Video-Anschlüsse | HDMI, DisplayPort, USB Typ-C |
| Paneltyp | VA |
| Blickwinkel horizontal max. | 178° |
| Seitenverhältnis Bildschirm | 16:9 |
| Reaktionszeit Nativ | 5ms |
| USB 2.0 Anschlüsse | 2 |
| Höhe inkl. Standfuss | 622mm |
| 3.5 mm Kopfhöreranschlüsse | 1 |
| Bildschirmhelligkeit | 300cd/m² |
| Kontrastverhältnis Nativ | 1000: 1 |