iiyama Monitor ProLite T1932MSC-B1S
Picture 1 of 9 

Picture 2 of 9 

Picture 3 of 9 

Picture 4 of 9 

Picture 5 of 9 

Picture 6 of 9 

Picture 7 of 9 

Picture 8 of 9 

Picture 9 of 9 

19" display with a resolution of 1280 x 1024 pixels (SXGA); IPS panel: response time 14 ms, 16.7 million colors, 1000:1 native contrast (with touch panel), 250 cd/m² brightness; Projected capacitive 10-point multitouch technology – operable with fingers, gloves, and styluses; Connections: 1x HDMI, 1x Display Port, 1x VGA, audio input; Integrated speaker (2 x 1W), water and dust protection according to IP54 (front side), Kensington lock; Ergonomics: tilt angle (90° upwards and 5° downwards), VESA mounting interface
Basic specifications
| Article number | 876768 |
|---|---|
| EAN | 4948570122196 |
| Alternative item number | 1677875 |
| Brand | iiyama |
Dimensions
| Height | 41.35cm |
|---|---|
| Width | 43.2cm |
| Weight | 5400g |
Additional specifications
| Energieeffizienzklasse | E |
|---|---|
| Video-Anschlüsse | DisplayPort, HDMI, VGA |
| Anwendungsbereich | Business |
| Auflösung | 1280 x 1024 (SXGA) |
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 19" |
| Seitenverhältnis Bildschirm | 5:4 |
| Bildschirmoberfläche | Glänzend |
| Bildwiederholfrequenz | 60Hz |
| Curved | Nein |
| EPREL-Nummer | 1554894 |
| Ergonomie | Neigbar |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Farbraum | Anderer |
| Gaming-Funktionen | Nicht vorhanden |
| Farbe | Schwarz |
| Lautsprecher vorhanden | Ja |
| Paneltyp | IPS |
| Touchscreen | Ja |
| USB-Hub | Nein |
| VESA-Bohrung vorhanden | Ja |
| Webcam | Nein |
| Breite | 432mm |
| Tiefe | 239.5mm |
| Gewicht | 5.4kg |
| Hintergrundbeleuchtung | LED |
| Höhe | 413.5mm |
| Leistungsaufnahme Betrieb | 20W |
| Leistungsaufnahme Standby | 1.5W |
| Schnittstellen | Kensington-Schloss |
| VESA Norm | 100x100 mm |
| 3.5 mm Kopfhöreranschlüsse | 1 |
| DisplayPort Anschlüsse | 1 |
| VGA Anschlüsse | 1 |
| Bildschirmhelligkeit | 250cd/m² |
| Blickwinkel horizontal max. | 178° |
| Blickwinkel vertikal max. | 178° |
| Höhe inkl. Standfuss | 413.5mm |
| Kontrastverhältnis Nativ | 1000: 1 |
| Pixelabstand | 0.2928mm |
| Reaktionszeit Nativ | 14ms |
| Tiefe inkl. Standfuss | 239.5mm |
| Touchscreen Technologie | Multitouch |
| HDMI Schnittstellen | 1x HDMI |